2013 Altın Dokunuşlar Sergisi

Barışa, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe yeni bir başlangıç...

Türkiye’de zaman zaman barışı, kardeşliği tehdit eden, husumeti, ayrımcılığı teşvik eden unsurlar, çalışmalar görüyoruz. Konya’dan ilan ediyoruz ki; bizim asla husumete, kargaşaya, kaosa, ayrımcılığa vaktimiz yoktur. Bizim işimiz hizmet ve gönülleri fethetmektir. İşimiz, Türkiye’yi lider ülke, Konya’yı lider şehir yapmaktır. Komek ile biz Konya’da bir birlik ve hizmet modeli ortaya koyuyoruz. Konyamız hizmet üreten bir şehirdir. Konya’da hergün yeni bir hizmetin temeli atılıyor, açılışı yapılıyor. Türkiye’nin en güzel ve en köklü şehirlerinden biri olan Konya, son yıllarda dünya metropol şehirleri arasında örnek yerel yönetim uygulamalarıyla öne çıkmaktadır.

Günümüzde modern dünyanın temelleri eğitim ve üretim üzerinde yükselmektedir. Gelişmiş toplumların en önemli ortak noktaları bu konularda ortaya koydukları başarıdır. Bu yüzden Konya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve üretime çok büyük önem vermekteyiz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Konya’nın dört bir yanında mahallelere kadar yayılmış, 2013 yılı sonu itibariyle 32 merkezde, 164 branşta ücretsiz sanat ve meslek eğitimi vermektedir. 170 bini aşan mezun sayısıyla Konya’nın geleceği adına umutlarımızı diri tutan KOMEK, sadece ülkemizde değil dünyada da adından söz ettiren bir kurum haline gelmiştir. Kurslarımız bu yapısıyla Türkiye’nin en yaygın ve en başarılı kurslarıdır. Bir halk üniversitesi özelliği taşımaktadır. Nüfusa orantılandığında, Türkiye’de en çok kursiyere eğitim veren kurs olma özelliğini taşımaktadır. Şimdi yeni bir aşamaya geldik... Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyelerimizin kurslarıyla da bütünleşerek, Konya Mesleki Eğitim Kursları adı altında bütün Konya’ya, tüm ilçelerimizde yaygın bir eğitim vermeye devam edeceğiz.

Üretmek, başarmak, kazanmak isteyen tüm Konyalılar, KOMEK’te hayatı paylaşmaktadır. Siz de kendinize yeni bir gelecek kurmak, yeteneklerinizi keşfetmek, aile bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız, KOMEK sizin için de büyük bir fırsat olabilir. Daha mutlu, daha huzurlu, eğitimle aydınlanan yarınlar için hepinizi kurslarımıza bekliyoruz.

Her yıl Komek kurslarına kayıt olan 45.000 kursiyerimiz yeni bir başarı hikayesi yazmakta ve hayatında yeni bir sayfa açmaktadır. Kurumsal yayıncılığın en güzel örneklerinden kabul edeceğimiz KOMEK dergimizde bu başarı hikayelerini okursunuz. KOMEK çatısı altında her bir kursiyerin yaşam hikayesi ayrı bir değer taşımakta, kurslarımızın önemini gözler önüne sermektedir. İstiyoruz ki hayat boyu eğitim devam etsin, çünkü hayat boyu eğitim demek, hayat boyu mutluluk demek ...

Bu yıl dokuzuncusunu açtığımız el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergimiz bizlere onur vermiştir. Bu vesileyle kursiyerlerimizin bir yıl boyunca ürettiği eserlerin sadece küçük bir kısmını elinizde bulunan kataloğumuzda sizlere sunuyoruz. Sergilenen 85 farklı branşta 2013 nadide eserden seçilen bazı fotoğraflar, sergimizin güzelliğini ve zenginliğini tanıtmaya yeter.

2013 Altın Dokunuşlar Sergisi Kataloğu için tıklayınız.