2016 Altın Dokunuşlar Sergisi

İlçelerimiz ile birlikte hızla genişleyen KOMEK ailesi hem kadim kültürümüzü yaşatırken hem de modern dünyada giderek artan bir talep gören el işçiliği eserleriniz ile toplumumuza maddi ve manevi değerler katıyor.

Ecdadımızın gerçekleştirdiği eserler ile dolu Konya’nın değerlerinin bugün KOMEK’te nadide eserlere dönüştüğünü yapılan yıl sonu sergilerinde müşahade ediyoruz. İlçelerimiz ile birlikte giderek genişleyen ve ulaşabildiği kursiyer sayısı ile rekorlar kıran KOMEK için bir halk üniversitesi tanımı yapmak gerekmekte. Öyle bir üniversite düşünün ki; Büyürken toplumsal refaha ve kültürel gelişmeye yol açsın. Hayatın içine entegre olurken yeni şeyler öğrenme ve üretme hazzı ile toplumda kendine yer açmış olsun. Belediyecilik anlayışımıza da yeni ufuklar açtı KOMEK. Öyle ki insanımızın üretme ve başarma azmine sadece küçük dokunuşlar yaparak onların hayatına büyük etkiler yapabildiğimizi gördük. Kurs merkezlerimizin sayısını artırdıkça insanımızın birlik ve beraberliğine hizmet ettiğimizi keşfettik. Bu sayede hemşehrilerimizin sosyal ve ekonomik yaşamına kattığımız renk bize ilham verdi.

Hayat boyu devam etmesi gereken öğrenme ve eğitim için oluşan yüksek talep bize güç veriyor. Öyle ki artık internet üzerinden yapılan kayıtlarda çok hızlı bir şekilde kontenjanların dolduğunu ve kendi ihtiyaçlarına uygun alanlarda dersler talep edildiğine şahit oluyoruz. KOMEK’in başarısında emeği olan eğitmenlerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. İnsana yatırımın en güzel yatırım olduğunu her eserde her çalışmada bizlere gösteriyorlar. Bütün kursiyerlerimizin artık daha büyük hayalleri olmalı onların eserlerini dünyaya açacak online satış sistemini kurarak onlara yeni kapılar açmaya çalışacağız. Dünya’da “hand made” olarak anılan kültürümüzde ise el emeği göz nuru denilerek değerlenen eserler KOMEK’in ve dolayısı ile Konya’yı tanıtacak ve marka değerini artıracaktır.

2016 Altın Dokunuşlar Sergisi Kataloğu için tıklayınız.