2018 Altın Dokunuşlar Sergisi

ECDADIMIZIN “SAKLI DEĞERLERİ” KOMEK’LE GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Anadolu, yüzyıllarca insani değerlere büyük önem veren, ilmi ve âlimi koruyan yüksek anlayış sahibi Türk-İslam medeniyetinin beşiğidir.

Devlet yönetimindeki başarılarının yanı sıra ticari hayattaki hareket, Selçukluların hüküm sürdüğü coğrafyanın her anlamda bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlamıştır.

İlim, düşünce, şiir ve edebiyat alanındaki zenginlik birçok önemli âlimin ve şairin yetişmesine ve bugün de değerini koruyan seçkin eserlerin halâ okunmasına vesile olurken; Selçuklular, kendinden sonraki dönemleri de etkilemeyi başarmıştır.

Bu derin ve zengin medeniyetin sahibi ecdadımızdan aldığımız mirasa sahip çıkmak anlayışıyla hayata geçirilen, yüzbinlerce vatandaşımıza bu birikimi sunan ve bu konuda önemli bir boşluğu dolduran KOMEK, 14’üncü yılında da binlerce vatandaşımızın eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına önemli katkı sağlamayı sürdürmektedir.

Bu yıl KOMEK öğretmenlerimizin büyük gayretleri, çalışanlarımızın katkıları ve elbette binlerce kursiyerimizin yıl boyunca ortaya koydukları el emeği göz nuru ürün ve eserlerin seçkisinden oluşan sergimizi, “Selçuklu Saklı Değerler” temasıyla hemşehrilerimizin beğenisine sunduk.

Zira; derin ve zengin medeniyetinin tezahürü eserleri tüm coğrafyamızı süsleyen, mimarisinin ve sanat eserlerinin her biri şaheser olarak kendinden sonraki çağlara da damgasını vuran Selçukluların, böylesine derin ve zengin medeniyet mirasının hem korunması hem tanıtılması hem de geleceğe taşınması adına düzenlediğimiz serginin ürünlerinden oluşturulan bu katalog gerçekten değerli bir eser olarak geleceğe taşınacaktır.

2018 Altın Dokunuşlar Sergisi Kataloğu için tıklayınız.