Hakkımızda

KOMEK olarak Hayat Boyu Öğrenme alanında yeniliklerin öncüsü olarak; üretken, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirme amacıyla 2004’den beri faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Misyonumuz; Halkın yaşam kalitesini yükselterek, toplumsal refahı artırmak için, her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylere hayat boyu öğrenme amaçları doğrultusunda; ülkesini seven, bilimsel, akılcı düşünüp, problemlerini çözme becerisi kazanan, enerjilerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, öğrenme, iş ve yaşam becerileri kazandırmaktır.

İlk faaliyetimize 2004 yılında Büyük Aymanas Kurs merkezi ile başladık. 16 yaş ve üzeri tüm kursiyerlere birçok farklı alanda (bilişim teknolojileri, el sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, yabancı diller v.b ), MEB ortaklığında sertifikalı kurslar veriyoruz. Ayrıca yoğun talep üzerine 14-17 yaş aralığında ki öğrencilere özel Bilgisayar Donanım ve Teknik Servis, Elif-Ba ve Kur’an-ı Kerim eğitimleri açıyoruz. Türkiye’de mesleki eğitimde bir marka haline gelen KOMEK kurslarımız, şehrimiz insanının genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verirken, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştiriyor.

KOMEK birikimlerini güçlendirip genişleterek bu güne kadar 725 branşta, 83 KOMEK/ASEM hizmet binasında, 35 spor merkezi, 35 oyun salonuyla 1.766.950 katılımcıyı kucaklayan hizmet kapasitesine ulaşmıştır. Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) ve KOMEK Kurs ve Spor Merkezlerinde sertifikalı kurslar ücretsiz verilmektedir.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 725 Branşta eğitim verdi, 2 milyona yakın insanımızın yararlandı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.