Altın Dokunuşlar Nedir?

Yaşam boyu eğitim sürecinde çok yönlü öğrenme ortamı sunan KOMEK sergileri; konu, eser, mekân, süre, hitap ettiği kitle bakımından çok çeşitli şekillerde kendine has bir varlık göstermektedir. Kuruluş yılında dönem sonunda düzenlenerek bugünlere kadar uzanan sergiler;  şölen, festival coşkusuyla gelenekselleşmiştir. Tekâmül kursiyerleri ve KOMEK usta öğreticilerinin maharetleri 2011 yılına gelindiğinde “Altın Dokunuşlar” adıyla anılmış, marka değeri tescillenmiştir.

Sosyal, kültürel, ekonomik görünürlüğü zirveye taşıyan sergiler; bir başşehrin sanat icrasını, vefakâr bir bağlılıkla, geçmişten günümüze aktarmayı sürdürmektedir. Geleneksel sanatlarımızın yozlaştırılmadan muhafaza edilmesi, yaşatılması, geliştirilmesi; modern sanatların kendi lisanımızca yorumlanması; üretim olanaklarının artırılması, sosyal yaşam alanlarının genişletilmesi belki de en değerlisi ‘bizi bize, bizi bilmeyene’ ince bir dokunuşla hissettirmesidir teveccühü arttıran.   

Muhabbetin özüne kurslarımıza;  seyrin keyfine sergilerimize sizleri de bekleriz.

Altın Dokunuşlar Sergi Temaları:

Bizim hikâyemizi anlatan, ziyaretçinin kendinden, kendi düşünsel izlerinden sentez yaparak değerlendirmelerde bulunacağı sergilerimiz; etiket, tanıtım metinleri, tematik ve tarihî süreci planlanarak etkinlik ve eğitim uygulamalarıyla beğeniye sunulmaktadır.

Yıllara göre sergilerimiz verilen temalarda işlenmiştir.

2014: Selçukludan Günümüze

2015: İlmek İlmek Konya Sergi ve Bilgi Şöleni

2016: Türk İslam Sembolleri Sergi ve Bilgi Şöleni

2017:  Endülüs’ten Selçukluya

2018: Selçukluda Saklı Değerler

2019: Orta Asya’dan Anadolu’ya

2022:  Türk Dünyası Sergi ve Festivali

17. Geleneksel Altın Dokunuşlar Sergi hazırlıkları devam etmektedir.

Kültür Park Sergi ve Satış Merkezimiz ziyarete açıktır. Diğer sergilerimiz için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.