Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Yurt Dışı Eğitimleri

VİZYON

KOMEK olarak Hayat Boyu Öğrenme alanında yeniliklerin öncüsü olmak; üretken, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Halkın yaşam kalitesini yükselterek, toplumsal refahı artırmak için, her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylerine hayat boyu öğrenmenin amaçları doğrultusunda; ülkesini seven, bilimsel, akılcı düşünüp, problemlerini çözme becerisi kazanan, enerjilerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, öğrenme, iş ve yaşam becerileri kazandırmak.

HAKKIMIZDA

KOMEK 2004 yılında kurularak, 3 ayrı merkezde açılan kurslarla yılda 1500 kişiye mesleki eğitim vermiştir.

Türkiye’de mesleki eğitimde bir marka haline gelen KOMEK kurslarımız, şehrimiz insanının genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verirken mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştiriyor.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 440 Branşta eğitim verdi, 900 bine yakın insanımızın yararlandığı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.

EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KOMEK Kurs Merkezi Sayısı: 47

ASEM Kurs Merkezi Sayısı: 22

Toplam Kurs Merkezi Sayısı: 69

DEĞERLERİMİZ

MODEL OLMA

Başta Türkiye olmak üzere, tüm dünyanın gözbebeği olan Konya’nın yaygın eğitim konusunda en iyi temsil edecek kurum olabilmek amacıyla, yaptığı tüm çalışmalarda başarılı ve model bir organizasyon olmak.

YAŞAM BOYU EĞİTİM

Özellikle örgün eğitim fırsatlarından yararlanamayan bireylerin eğitim gereksinimlerini karşılamak için herhangi bir yaş sınırlaması yapmadan tüm Konya halkına merkezlerimizde eğitim vermek. Eğitimin yaşam boyu devam ettiği algısını güçlendirerek katılımı artırmak.

Eşitlik, Tarafsızlık ve Hoşgörü

KOMEK’te eğitim almak için başvuruda bulunan her kursiyer adayına ve eğitim alan her kursiyere eşit mesafede, tarafsız ve hoşgörü ile yaklaşarak, eğitim sistemine dâhil etmek ve eğitimini başarı ile tamamlamasını sağlamak.

Yenilikçilik ve Üretkenlik

Sürekli öğrenme, yenilikçilik ve iyileştirme prensiplerini esas alarak, eğitim sistemine dâhil olan bireylerin, üretkenlik becerilerinin geliştirilmesini desteklemek.

Şeffaflık

Gerek kurs başvuru sürecinde, gerek eğitim süreci içerisinde ve sonrasındaki tüm kurs ve kursiyer işlemlerini, kurumun “şeffaflık” ilkesi ile yürütmek.

Güncellik

Eğitime açılan branşlarda, güncel eğitim programları, müfredatları, teknikleri ve materyalleri kullanmak.

Ulaşılabilirlik – Erişilebilirlik

Gerek eğitim merkezi konumunun seçiminde, gerek eğitim merkezi ile iletişime geçilme seçeneklerinde kolay ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik esaslarını dikkate almak.

Yardımseverlik – Dayanışma ve Sosyal Sorumluluk

KOMEK’te eğitim sistemine dâhil edilen bireylerin; yardımseverlik ve dayanışma duygularının gelişimine katkı sunacak faaliyetler yürütmek. Sosyal sorumluluklarının bilincinde proaktif bir kurum olarak, toplumsal ve sosyal konularda; eğitim sisteminde yer alan bireyleri ve çevrelerini bilinçlendirerek toplumun sosyal sorumluluk anlayışının gelişimine katkıda bulunmak.

Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci

Unutulmaya yüz tutmuş kentin kültürel değerlerinin hatırlanmasına, gelişimine ve tanıtımına katkı sunacak faaliyetler yürütmek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


0
KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.